Jak headhunteři používají LinkedIn? Buďte osobní.

Pracovně sociální síť LinkedIn je nejoblíbenější mezi online obory, především informatiky. IT je specifické. Přinejmenším v tom, že poptávka výrazně převyšuje nabídku a „IT specialisté“ jsou hýčkáni. Z podstaty mají rádi konkrétní informace a efektivitu, což je v přímém rozporu s fungováním většiny firem.

Ti, kdo pořádají hony na potenciální zaměstnance, si říkají headhunteři. Pojďme se zamyslet, jak by mohli lovit lépe a neprudit možné kandidáty.

Jaký by měl headhunter být?

a) Znalý lidí a daného oboru

Praktickým předpokladem headhuntingu je ochota porozumět lidem, znalost specifik daného oboru a dostatek věnované péče k pochopení každé pozice.

Rozumím tomu, co ten člověk říká?
Co je pro něj prioritní?
Jak uvažuje a proč?

b) Networker a connector

Do mé představy headhuntera spadá i to, že by měl velmi dobře znát mnoho lidí. A pod tím si nepředstavuji sběr vizitek, jak předvádí většina českých účastníků konferencí. Vnímám networking spíše jako povídání o vyzývavých tématech se zajímavými lidmi. Místo toho jsem občas svědkem nekonečného smalltalku, prvoplánovitého hledání klientů či prodejních příležitostí.

Co když osobně a velice dobře znám takové množství lidí, že jsem schopen s jejich pomocí vyřešit téměř libovolný problém? Pokud dáváte, bude vám dáno. Za takzvanými „connectory“ se skrývají další sítě kontaktů, které vám jsou k dispozici. Jste-li lovec hlav, možná se stačí jen otevřeně bavit s lidmi o příležitostech. Vhodní lidé budou přicházet. Takoví, kteří práci nehledají, protože nemusí.

Virtuální prostředí LinkedInu svádí snadností... personalisté navazují co největší množství kontaktů v sítích lidí, které je zajímají. To není překvapivé. Způsob, jakým to dělají, už ano.

Co zkusit otevřenost a konkrétnost?

Je dobré obdržet konkrétní informace hned s prvním kontaktem. Vývojář programující ve dvou jazycích je jistě zvědav, o který z jazyků je zájem. To samé se dá říci o souvisejících technologiích (databáze, frameworky, backend vs. frontend).

Vážený pane Dvořáčku, jsme společnost LOVCIHLAV, která se zaměřuje na vyhledávání, recruitment a contracting IT specialistů. Ráda bych s Vámi navázala budoucí spolupráci. V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat. Děkuji. Hezký den. Marie Nováková

Tu milá paní headhunterka nenapsala například proč by ráda spolupracovala, v čem vidí potenciál spolupráce a jaké má možnosti, co nabízí.

Dobry den pan Dvoracek,
Zatial sme v kontakte neboli, ale zaujal ma Vas profesny profil. Mojim klientom je globalna britska banka a rada by som s Vami prediskutovala nove moznosti prave v ramci tejto institucie.
Bolo by to pre to pre Vas zaujimave?
Mária

O chloupek lepší případ. Už se dovídáme, že hledají lidi do banky. Zákeřné je, že v bankách se používají staré technologie a byrokracie je pro většinu „ajťáků“ tak neúnosná, že na tak vysoce konkurenčním trhu ani vysoká mzda mnohé nepřesvědčuje. Bylo by dobré naznačit, které technologie v bance používají a koho vlastně očekávají.

Dobrý den, pracuji jako headhunter a zaujal mě Váš profil. Ráda bych se s Vámi spojila v rámci nezávazného jednání, kde bych Vám poskytla informace o současném trhu. Především by se jednalo o pozice v Brně, pokud byste o ně měl zájem. Budu se těšit na odpověď! S pozdravem

Marie Nováková

Potřebuje skutečná dáma ve společnosti říkat, že je dámou? Člověk se lépe představí tím, co dělá než jak se jmenuje jeho role. Informatici pracují s informacemi. Budou jich mít pravděpodobně více než milá paní, která je chce seznamovat s trhem, ve kterém žijí. Dobrým tahákem by byl teaser v podobě skutečně zajímavé informace. Pak by třeba „nezávazné jednání“ nepůsobilo jako ztráta času. Vždyť je to vlastně reklama, která má vtáhnout!

 Životopis vs. LinkedIn

Hi Jaromir,

I am currently seeking a number of high level contractors to work on-site with a client who are a Global IT company located in Dublin/Ireland. The main technical skills required would be strong Perl/ Python Programming along with Linux and networking skills. This is a great opportunity to write new software and to design and implement new solutions of your own.

These are 6 month initial contracts and we are offering very attractive day rates for the right applicants.

If you're interested in discussing further please send me an up to date CV to mary@somemail.ie.

Regards Mary

U začátku vývojář jásá. Konečně něco dosti konkrétního, s představením na úrovni a rovnou k věci. Odkaz na rozepsané požadavky by byl hezký, přesto na první kontakt je to dobré. Až na ten konec - požadavek přišel přes LinkedIn a online profil je náhradou životopisu. Informací lze z LinkedIn získat více než z životopisu. Pokud by se Mary opravdu zajímala o lidi, které oslovuje, třeba by napsala co konkrétního ji zaujalo a o čem se chce bavit. Takto to může působit přinejlepším neefektivně.

Nabídka a žádost o spojení v jednom

Připadá vám chytré posílat žádost o spojení s cizím člověkem zároveň s představením? Nebylo by lepší se nejdříve představit, seznámit a následně propojit? Motivací headhuntera je rozšiřování LinkedIn sítě. Zprávy na LinkedInu stojí kredit a někteří se snaží šetřit na nepravém místě. Pro mnoho schopných lidí může být toto chování diskvalifikační.


Píše pro vás Jaromír Dvořáček
(Facebook|Twitter|g+|hearth|blog)

Co dál?