Problémy jsou všude kolem nás

Máte problém s okopanými botami? Postěžujte si člověkovi bez nohou.

Jedním z nešvarů dnešní doby je hledání problémů tam, kde nejsou. Slovo „problém“ šlape na paty neméně oblíbenému slovu „stres“ a společně soutěží o větší popularitu.

Zkuste jít na problémy od lesa a řešit je až v momentě, kdy skutečně nastanou. Nikoli dopředu – preventivně.

Podívejte se na věc z jiného úhlu a objevujte nové cesty – je to zábava:

Potřebujete se dostat k informacím z oboru, který vám není blízký? Vidíte v tom problém? Nepodceňujte sílu Vašich kontaktů. Jistě existuje někdo, koho znáte a kdo se zná s člověkem, který by Vám mohl poskytnout informace, které potřebujete. Nebojte se požádat o seznámení nebo přímo o pomoc. Žádný velký leader nevybudoval firmu díky své ostýchavosti. Nebojte se ptát a buďte zvídaví. Pokud máte pocit, že máte problém, zpravidla existuje někdo, pro koho to problém není. Najděte ho. Seznamujte se. Se všemi, se kterými můžete. Aktivně budujte síť kontaktů a nebojte si říct o pomoc.

Zaměňte důvody proč něco nejde za způsoby, jak toho dosáhnout. Naučte se myslet nestereotypně. Buďte aktivní a hledejte neotřelá řešení. Nedaří se Vám dlouho najít práci? Aktivně se ptejte, jak na ostatní působíte, kde děláte chyby a jak byste se mohli zlepšovat. Vzdělávejte se. Vymyslete jiný způsob pro vlastní prezentaci na výběrovém řízení. Zaujměte. Mějte přehled. Buďte přátelští, usmívejte se a zbavte se obav.

Napište mi, jak se žije, když místo problémů začnete vidět příležitosti.


Vaše personalistka,
Jana Svobodová

Nastartujte také!