Ruby vývojář pro dataweps

Pro naši IT firmičku hledám kontakty pro spolupráci se šikovnými vývojáři, které baví programování a znají nebo chtějí poznat programovací jazyk Ruby.

Ať už chceš tvořit weby (responsive web design, Bootstrap, Ruby on Rails, HTML5, CSS3, jQuery), webové aplikace nebo jen backendy (Sinatra, Resque, Redis, ElasticSearch, REST, JSON) či skripty pro datamining, u nás budeš mít možnost bohatého výběru a střídání projektů podle nálady.

Pro správu zdrojových kódů používáme git (1)(2)(3), pro deployment na serverech git hooky, pro instalaci gemů bundler, na produkčním serveru passenger/rainbows a nginx. Kdyby sis na serverech s něčím nevěděl rady, budeš mít k dispozici systémové administrátory. Ovšem Linux nebo *BSD/OSX na Tvém desktopu bude nutností z pohledu kompatibility. Pro představu uvádím ukázku příkazů a utilit, které budeš běžně používat: man, cd, ls, chown, touch, rm, ps, kill, grep, less, ssh, scp, cp, mkdir, find, whereis, sudo, tar, bg, fg, rsync, top, wget, curl, screen a další.

Můžeš docházet do krásné kanceláře v Brně a užívat si realtime vtipných hlášek od kolegů (a také ušetřit spoustu času na komunikaci) nebo pracovat třeba z domu, ze školy, z lavičky v parku.

Protože se zabývám i profesním a osobním rozvojem, předávám znalosti a zkušenosti všem našim zaměstnancům. Od budování relevantního LinkedIN profilu až po rady při hledání nové práce, až budeš chtít změnu, kterou ti nebudeme umět dát. U nás vždy víš, na čem jsi, protože jsme maximálně struční, otevření a upřímní. A zároveň nároční na kvalitu práce. To samé vyžadujeme od ostatních. U nás chceme, abys chyboval, ale pokaždé jen jednou. Protože hloupý není ten, kdo chybuje, ale ten, kdo chyby opakuje. Profesionál je člověk, který udělal všechny možné chyby a poučil se z nich. Chceme mít samé profesionály a snažíme se vytvořit takové prostředí, aby tě práce bavila.

Pokud zatím v Ruby mnoho neumíš, ale rychle se učíš a jsi schopen číst technickou angličtinu, máš také šanci. Nepožadujeme konvenční vzdělání ani praxi - aspoň nebudeš mít špatné návyky :-) naopak nekompromisní jsme při absenci „selského rozumu“ a obecně máme velké nároky na uvažování.

U nás jsou důležité výsledky odpovídající naší domluvě na začátku každého úkolu, Tvůj rychlý růst a zvyšující se efektivita. Bude však bezpodmínečně nutná vnitřní motivace a ochota na sobě tvrdě pracovat, bez toho by to nefungovalo. Počítej také s časovou náročností, vyžadujeme vysokou kvalitu práce a pokud se budeš hodně učit, budeš potřebovat hodně času. Za studium neplatíme, jen za reálně odvedený výsledek a zpětná vazba je pro nás zásadní, vždy víš, na čem jsi. Nenabízíme běžně plné úvazky, obvykle se domlouváme projektově a podle potřeb obou stran.

Hledáme silné lidi, co jsou schopni odolávat nátlaku a pozitivnímu stresu, umí bránit své názory, diskutovat a argumentovat, kteří se chtějí neustále učit a zlepšovat a vždy přemýšlet nad tím, co dělají. Hledáme lidi s cílem. Pokud máš pocit, že si máme navzájem co dát, napiš mi prosím e-mailem svůj příběh.

Jak začít? Nainstaluj si nejnovější Ruby přes RVM a zprovozni libovolný OSS Ruby projekt z GitHubu, který ti přijde zajímavý. Doporučuji vyzkoušet pry misto standardního irb. XPATH je švýcarským nožem vývojáře. Neváhej otestovat i některou NoSQL databázi. Rozhodně vyzkoušej tutoriály a screencasty k Ruby (1)(2)(3), případně Ruby on Rails (1)(2)(3)(4)(5).

K psaní e-mailu přidávám nějaké to video na odlehčení.

S přáním úspěšného dne,
Jaromír Dvořáček