Ruby a Ruby on Rails vývojář v Brně

(inzerát již není platný, ponechávám zde pro referenci)

Hledám vývojáře pro spřátelenou společnost IT Logica. Pokud se již cítíš jako senior Ruby a Ruby on Rails vývojář s nějakým tím rokem zkušeností, cítíš zodpovědnost za svoji práci, umíš se efektivně domluvit s klienty i kolegy a máš rád částečné vedení projektu, čti dále.

IT Logica je relativně malá, v kanceláři sedí kolem patnácti lidí. Přesto se dostaneš k velkým, několikaměsíčním projektům a dlouhodobé údržbě aplikací. Budeš zodpovědný za svoje projekty, od počáteční analýzy a nahodnocení až ke code reviews, předání a následující údržbě. Můžeš být zaměstnán na plný úvazek nebo fakturovat, dle Tvých preferencí. Senior pro nás znamená, že umíš velice dobře Ruby a railsy, nebojíš se javascriptu a budeš umět rychle dostudovat další (js, css) frameworky či databáze.

Pracovat budeš z kanceláře, v 10 hodin obvykle začíná krátký „stand-up“ s kolegy. Občasná práce z domu je možná, z povahy pozice však ne ideální. S dalšími dvěma juniory budeš diskutovat vytíženost, hlídat plnění termínů a kvalitu kódu, občas rozdělovat a schvalovat úkoly. Pro méně zábavné činnosti využiješ podporu project managera. Klienti platí za SLA podporu, ta má vždy prioritu a tyto požadavky mohou být urgentní a první, které ráno řešíš. U tvé pozice nepočítáme s tím, že bys je měl řešit často, budeš spíše jen zálohou. Různé bugfixy a organizační věci by ti neměly zabrat více jak čtvrtinu času, zbytek času (a doufáme, že mnohdy více) budeš mít k dispozici pro analýzy, návrh a programování aplikací.

Technologicky budeš pracovat především s railsy, MySQL, javascriptem (jQuery, AngularJS), Resque. Je možné, že místy potkáš ElasticSearch či Neo4j. Samozřejmostí je Git, Bootstrap a HTML+CSS. Opakovaný kód aplikací patří do gemů, pro reporting chyb se osvědčil Airbrake. Vývojáři pracují na Linuxu nebo MacOSX, Windows pro vývoj nejsou vítány (kvůli kompatibilitě gemů apod).

Chceme z IT Logica udělat nejlepší railsovou firmu v České republice. Pokud se toho chceš zůčastnit, napiš mi prosím Tvé zkušenosti e-mailem (a rozepiš se, rád si je přečtu).

Těším se na setkání,
Jaromír Dvořáček