Systémový administrátor v Brně

Pro naši IT firmičku hledám kontakty na šikovné freelance systémové administrátory, který rozumí *nixovému operačnímu systému a není jen pokročilým uživatelem. Hledám kontakty na nárazové spolupráce, nikoliv plný úvazek.

Očekávám, že používáš Linux na svém desktopu či notebooku se základními zkušenostmi z administrace serveru a některých služeb - například jabber (1)(2)(3), mailserver (1)(2)(3), web (1)(2)(3). Je pro tebe systém hrou a životem? Chceš se naučit více?

Můžeš docházet do naší krásné kanceláře v Brně a užívat si vtipných hlášek od kolegů (a také ušetřit spoustu času na komunikaci) nebo pracovat třeba z domu, ze školy, z lavičky v parku. Pracovní doba není pevně daná, důležitý je včas předaný výsledek, nikoliv docházka. Relativně často tě budeme potřebovat fyzicky v kanclu (instalace nového routeru, oprava serveru, audity). Většinově budeš spravovat linuxové routery/servery běžící v kancelářích klientů (dnsmasq, dhcpd, samba, openvpn).

Pokud budeš chtít spravovat i aplikační servery, pak tě čeká FreeBSD i Linux (1)(2)(3), databáze (1)(2)(3)(4), aplikace (1)(2) a monitoring (1)(2) pro naše vývojáře. Nebo také PHP combo (1)(2)(3)(4) pro klienty. A samozřejmě skriptování všeho možného (1)(2)(3).

Protože se zabývám i profesním a osobním rozvojem, předávám znalosti a zkušenosti všem našim zaměstnancům. Od budování relevantního LinkedIN profilu až po rady při hledání nové práce, až budeš chtít změnu, kterou ti nebudeme umět dát. U nás vždy víš, na čem jsi, protože jsme maximálně struční, otevření a upřímní. A zároveň nároční na kvalitu práce. To samé vyžadujeme od ostatních. U nás chceme, abys chyboval, ale pokaždé jen jednou. Protože hloupý není ten, kdo chybuje, ale ten, kdo chyby opakuje. Profesionál je člověk, který udělal všechny možné chyby a poučil se z nich. Chceme mít samé profesionály a snažíme se vytvořit takové prostředí, aby tě práce bavila.

Máš pocit, že toho zatím mnoho neumíš, ale rychle se učíš? Jsi schopen číst technickou angličtinu a opravdu hodně chceš tuto práci dělat? Máš u nás také šanci. Nepožadujeme konvenční vzdělání ani praxi - aspoň nebudeš mít špatné návyky :-) U nás jsou důležité výsledky odpovídající naší domluvě na začátku každého úkolu, rychlý růst a zvyšující se efektivita. Bude však bezpodmínečně nutná vnitřní motivace a ochota na sobě tvrdě pracovat.

Hledáme silné lidi, co jsou schopni odolávat nátlaku a pozitivnímu stresu, umí bránit své názory, diskutovat a argumentovat, kteří se chtějí neustále učit a zlepšovat a vždy přemýšlet nad tím, co dělají. Hledáme lidi s cílem. Pokud máš pocit, že si máme navzájem co dát, napiš mi prosím e-mailem svůj příběh.

S přáním úspěšného dne,
Jaromír Dvořáček